Пројектни тим чине следећи наставници: Марина Стојановић (координатор пројекта), Марина Стојић, Татјана Радисављевић, Мирјана Митић, Александар Милошевић, Димитрије Тасић, Слађана Јовић, Mарина Манић, Тамара Стојановић, Милица Пљевачић, Милан Протић и Марина Радисављевић.
Сви ови наставници припадају стручном већу Природне науке и технологија, и прошли су петодневну обуку у оквиру програма "Школе за 21. век" у организацији British Council-a и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Циљ пројекта је био обука наставника како да код својих ученика ефикасно развијају критичко размишљање и учење које резултира новим и иновативним идејама (како обликовати критичко размишљање, како се постављају отворена питања, како се дају повратне информације које ученицима омогућавају да реше неубичајене проблеме) и како да помогну ученицима да разумеју дигиталне алате и начине за њихово смислено коришћење ради делотворног учења, комуницирања и сарадње. Последњег дана обуке наставници су упознати са уређајем који се назива micro:bit. To je џeпни компјутер који се може кодирати и има детекцију покрета, уграђени компас и Bluetooth технологију, а користиће се у настави, како би ученици стекли основне вештине и самопоуздање на пољу компјутерске писмености и кодирања. У оквиру пројекта школа добија 30 ових уређаја.
Стручно усавршавање у установи - укључивање микробита у наставу
Дана 5.3.2019. године у просторијама школе реализована је обука за наставнике који нису учествовали у пројекту "Школе за 21. век" а желе да крену са применом микробита у настави. Циљ програма је био обука наставника како да код својих ученика ефикасно развијају критичко мишљање и учење које резултира новим и иновативним идејама (како обликовати критичко размишљање, како се постављају отворена питања, како се дају повратне информације које ученицима омогућавају да реше неубичајене проблеме). Присутни су упознати и са различитим могућностима примене микробита у различитим предметима. Презентацију је одржала Мирјана Митић, учесник овог пројекта.
О micro:bit-у
Micro:bit је џепна верзија рачунара са уграђеним компасом и Bluetooth-ом намењена ученицима, како би кроз игру учили основе програмирања. Више о томе можете прочитати на званичном сајту https://microbit.org/. Кодирање можете вежбати на сајту https://makecode.microbit.org/.
Основне карактеристике micro:bit-a су 25 црвених лампица које светле, трепере и приказују игрицу или дигитално програмиран текст и 2 тастера која се програмирају да би уређај могао да извршава задате команде.